Zaloguj się
Menu główne
Jak pokonywać problemy w czterech krokach

Jak pokonywać problemy w czterech krokach

Doskonale pamiętam jak denerwowało mnie moje otoczenie 4 lata temu. Wszystko wokół działało przeciwko mnie. Straciłem prace, nie miałem pieniędzy a na dodatek nie miałem już pomysłow co mógłbym dalej ze sobą zrobić - wszystko to mnie przytłaczało i dosłownie zabierało całą energie.

 

 

Patrząc na to z punktu w którym teraz się znajduje, jestem wdzięczny i szczęśliwy ze mogłem tego doświadczyć, żałuje tylko że tak sporo czasu zajeło mi podniesienie sie i zdobycie doświadczenia, które własnie wykorzystuje w tym momencie aby ułatwić Ci wyjście z trudnych sytuacji i pomóc zmienić stan w którym sie obecnie sie znajdujesz na stan w którym chcesz się znaleść. Więc zacznijmy. 

 

Krok pierwszy - zmęcz swojego narzekacza. 

 

Jeżeli w tym momenie masz kilka problemów nie ma nic lepszego niź wygadanie lub zapisanie ich. Narzekanie może wydawać się dziwnym sposobem aby zmienić nastawienie na lepsze ale zaufaj mi. Jeżeli poświecisz 10 minut na wylanie z siebie emocji zmęczysz się negatywnym podejściem i te emocje które zazwyczaj wychodzą z Ciebie przez cały dzień skondensują się i wyjdą w ciągu 10 minut. Narzekanie będziesz miał z głowy i bedziesz mógł przejść dalej . Więc łap za kartkę lub telefon do przyjaciela. 

 

Krok drugi - przejmij odpowiedzialność 

 

Odrazu po tym jak skonczy się narzekać proponuje przejść do przejęcia odpowiedzialności. 

Jest to dość trudne i zazwyczaj większość osób próbuje znaleść wine w innych więc będzie to wymagać od Ciebie dojrzałego podejścia i odwagi aby znaleść w sobie winę. Po co to robić? Odpowiedź jest prosta - nad sobą mamy znacznie większą kotrole i pole do manewru niź nad otoczeniem. Jeżeli masz długi to łatwo zwalić wine na wysokie ceny ale jaka jest szansa że uda Ci sie dzisiaj wpłynąć na to aby w każdym sklepie obniżyli ceny? Nie za duża za to jaka jest szansa abyś mógł wpłynąć na to jak wydajesz swoje pieniędzą? Bardzo duża . Stąd własnie jest nam potrzebna odpowiedzialność i wiem że to trudne ale czemu by nie spróbować? Zastanów się czy przypadkiem to że masz problem lub coś jest nie tak w Twoim życiu jest spowodane Twoimi wyborami bo w większośći przypadków właśnie tak jest. Przejecie odpowiedzialności to najtrudniejszy krok teraz już z górki. 

 

Krok trzeci - moment powstania 

 

Chyba każdy zna ten moment w filmach szczególnie amerykanskich gdzie po czymś złym następuje moment gdzie leci motywująca muzyka i bohater filmu się podnosi, zbiera materiały przygotowuje się na odwet i ma w sobie ogromną determinaje.  Pora na nas . Ponarzekaliśmy sobie, przejeliśmy odpowiedzialność teraz się podnosimy i musisz to zrobić bo chyba nie chcesz nadal tkwić w problemie? Najpierw szybko pokaże Ci co się dzieje z osobami które się nie podnoszą. Wyobraź sobie że siedzie obok Ciebie osoba która mówi “ ale mi niewygodnie na tym krześle, nie wiem co ze sobą zrobic i jest tak przejęta tym że jej niewygodnie że zamiast sie rozejrzeć i dostrzec że obok jest znacznie wygodniejsze krzesło jest zbyt przejęta tym że siedzi na niewygodym i mowi o tym wszystkim w okoł “ Pora abys wstal ztego krzesla i teraz mam dla Ciebie najwazniejszy argument - nic tak nie poprawia humoru jak podjęcie kroków w celu rozwiązania problemu. To jest własnie Twoja droga do szczęścia - pomimo tego że jest Ci z czyms źle postanawiasz podjąc kroki aby to zmienić bo przecież co masz do stracenia? Od teraz moze byc tylko lepiej. 

 

Krok Czwarty - jak już wznieciłeś ogień dokładaj do niego aby się powiększał. 

 

Jesteś juz zmotywowany do działania teraz pora na kombinowanie - jesteś Polakiem my kombinowanie mamy we krwi więc jaki krok możesz teraz podjąć aby zmienić swoją sytacje? Pozwól że podsune Ci kilka pomysłów. Jeżeli pokłociłeś sie z kimś bliskim może pora wyciągnąć rękę , przeprosic lub przebaczyć? Jeżeli straciłes prace masz szanse na znalezienie lepszej może warto porozsyłać kilka CV? Jeżeli upadł Ci biznes może warto poczytać o tym jak inni podnosili się po tym jak ich biznes upadł i zakładali kolejne? Zaczanij czytac , szukać , pytać  innych może nawet warto napisać do mnie przecież też miewam problemy i je pokonuje może moge pomoc Ci rozwiązać Twój problem - to jest własnie nieustanne działanie w kierunku pokonania swojego problemu dopuki go nie zwalczysz podejmuj kroki codziennie bo jak raz wejdziesz w ruch łatwiej się rozpędzić i nabrac tyle prędkości aby przebić się przez ściane za którą kryje sie rozwiązanie Twojego problemu. 

Powodzenia :) 

 

 

 

Ostatnio zmienianysobota, 03 październik 2015 10:37
Oceń ten artykuł
(1 głos)

768 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Powrót na górę

FacebookG+